uperstudio je dvoukolová týmová ideová soutěž pro VŠ studenty bez ohledu na ročník či školu. Odehrává se nonstop během 24 hodin, přičemž téma se účastníci dozvídají až při zahájení soutěže. Soutěž pochází z Austrálie, kde je pořádána organizací SONA, a v ČR probíhá po dohodě a se souhlasem původních organizátorů. Superstudio se koná na akademické půdě ve všech městech s výukou architektury (Praha, Brno, Ostrava, Liberec). Zúčastnit se může bezplatně kdokoli, kdo v době konání studuje v ČR. Prezentace v lokálních kolech i finálových projektů jsou přístupné veřejnosti.

Přemýšlení.

Naprostá volnost tvorby.

Stručná a výstižná prezentace.

Kritika / názor / hodnocení od kvalitní poroty.

Setkání a atmosféra.

Konfrontace či spolupráce všech ročníků a typů vzdělání.
„Superstudio je skvělá příprava hlavně pro soutěžní projekty. Studenti si zvykají konstruktivně spolupracovat, což je dnes základ každého architektonického studia. Trénují rychle formulovat ideje, ověřit je na konkrétním zadání a hlavně je přesně graficky vyjádřit. Výborný dvacetičtyř hodinový intelektuální architektonický trénink!“
Yvette Vašourková
CCEA, MOBA

„Měl jsem možnost být součástí poroty pro workshop Superstudio. Zadání je široké a studenti hledají během 24 hodin rychlou a často zábavnou odpověď. Závěrečná prezentace, kdy jsou konfrontováni s prací spolustudentů i názorem zvenčí, dává zpátky rychlý protiúder vlastní představě. Studenti investují energii do hry, která má svůj začátek a konec. Vážné hry o návrh, o to stát se dobrým architektem.”
Štěpán Valouch
OV-A

"Témata se snaží uchopit architekturu a urbanismus v širších společenských souvislostech a perspektivě. Formát soutěže umožňuje během méně než třiceti hodin projít intenzivním procesem přemýšlení a získat cenné zkušenosti s úsporným vyjádřením a obhajobou myšlenek před publikem i porotou."
Organizátoři